Ogłoszenia parafialne (15.05.2022) i intencje mszalne

pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (diecezja pelplińska)

Ogłoszenia parafialne (15.05.2022) i intencje mszalne

Chcesz być na bieżąco?
Zapraszamy na
Facebook`a <kliknij>

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Budowie
15 maja 2022 roku

V Niedziela Wielkanocna

1) Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Rodzinom: Parada i Pelowskim.

2) Bóg zapłać za wszystkie dary żywnościowe ofiarowane na plebanię.

3) Wielkie Bóg zapłać za ofiary z tacy inwestycyjnej – zebraliśmy 2 296,00 zł!

4) Jest nowy numer „Pielgrzyma” (tzn. kurier nie dojechał).

5) Druga zapowiedź przedślubna: Natalia Benkowska (z domu Reglińska), par. Budowo i Kamil Jerzy Benkowski, par. Budowo, cywilnie związani.

6) Pierwsza zapowiedź przedślubna: Joanna Gniot, st. wolnego, par. Czarna Dąbrówka i Kamil Grajczyk, st. wolnego, par. Budowo.

7) W środę przed Mszą świętą (o godz. 17:50) Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8 ) Trwa miesiąc maj, a więc też nabożeństwa majowe. Odbędą się one wraz z wieczorną Mszą świętą. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach przy figurkach i krzyżach naszej parafii.

9) Od jutra (16 maja) rozpoczniemy próby z dziećmi do I Komunii Świętej (dzieci otrzymały rozpiskę).

10) Podobnie jak 2 lata temu, tak i teraz, nasza parafia włącza się do ogólnopolskiej akcji zbiórki tzw. „elektrośmieci” (wszystkie urządzenia z kablem). Zysk przeznaczony jest na rzecz misjonarzy, a przy okazji można pozbyć się kilku niepotrzebnych urządzeń. Akcja będzie trwała do środy 25 maja 2022 roku. Sprzęt można składać w wyznaczonym miejscu na podwórku przy plebanii.

11) W dniach 22, 23 i 24 maja będą obchodzone dni krzyżowe (modlitwy o urodzaje). Msze święte będą odpowiednio – Motarzyno, Niepoględzie i Budowo. Po Mszach procesja do krzyża i modlitwy.

12) Motarzyno i okolice – trwa zbiórka ofiar na remont kościoła w Motarzynie. Bóg zapłać za ofiary!

13) Na niedzielę 29 maja zapraszam na Mszę świętą o godz. 12:15 dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii Świętej. Będziemy obchodzili I-szą rocznicę tej uroczystości. W piątek 27 maja o godz. 17:00 będzie spowiedź dla tych dzieci.

14) W najbliższą środę (18.05) obędzie się w Niepoględziu zjazd szkół imienia św. Jana Pawła II. O godz. 12:00 odbędzie się Msza święta przed szkołą pod przewodnictwem księdza biskupa pomocniczego, a potem bogaty program artystyczny.

15) Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

16) W najbliższą sobotę będziemy łączyli się modlitewnie z seminarium w Pelplinie w ramach akcji „Most modlitewny” – polega on na wzajemnej modlitwie parafii za seminarium i w drugą stronę. Modlitwy będą wieczorem w Niepoględziu.

17) Przypomnienie – biuro parafialne czynne w tygodniu po Mszach świętych.

18) Odeszli do wieczności: śp. Janina Błażejewska (l. 89) z Gałęzowa, pogrzeb odbył się w piątek, spoczywa na naszym cmentarzu oraz śp. Zenon Sadowski (l. 69) z Budowa, pogrzeb odbył się w sobotę, spoczywa również na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

Numer konta parafialnego

Intencje Mszy świętych:

V Niedziela Wielkanocna (15 maja)
7:30 Budowo: Za + Helenę Labuda (7 r. śm.) i z okazji Dnia Matki i za mamę + Aleksandrę Bujan z ok. Dnia Matki i zmarłych dziadków z obu stron
9:30 Gałąźnia M.: Z okazji im. mamy + Zofii Wiśniewskiej oraz za tatę + Benedykta i dziadków z obu stron – Tadeusz z rodziną
10:50 Motarzyno: W 9-tą. r. śm. ojca i męża + Jana Kluza – int. żony z dziećmi
12:15 Budowo: W 14-tą r. śm. mamy + Reginy i ojca Józefa – int. rodzinna
14:00 Budowo: Za + Eugeniusza Gafka (greg. 27)

Poniedziałek (16 maja) – św. Andrzeja Boboli – święto
9:00 Budowo: Za + Eugeniusza Gafka (greg. 28)

Wtorek (17 maja)
17:00 Budowo: Za + rodziców Mariannę i Stanisława Kucharskich, Zofię i Jana Sywanicz oraz dziadków – int. Sywanicz
18:00 Budowo: Za + Eugeniusza Gafka (greg. 29)

Środa (18 maja)
12:00 Niepoględzie – zjazd szkół imienia św. Jana Pawła II
17:50 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18:00 Budowo: Za + Eugeniusza Gafka (greg. 30)

Czwartek (19 maja)
16:30 Motarzyno: Za + męża Franciszka (14 r. śm.), zięcia Jarosława oraz Helenę, Elżbietę, Marię i Feliksa
18:00 Budowo: O łaskę zdrowia dla Elżbiety

Piątek (20 maja)
18:00 Budowo: Za + rodziców Irenę i Romana

Sobota (21 maja)
16:00 Budowo – ŚLUB: Lewińska i Ziemann
18:00 Niepoględzie: Za + rodziców ojca Stanisława (50 r. śm.), mamę Józefę (3 r. śm.) oraz za zmarłych braci Stanisława, Zdzisława i Józefa Chrystofiak

VI Niedziela Wielkanocna (22 maja)
7:30 Budowo: Za + mamę Klarę, ojca Brunona, brata Zygmunta, babcię Mariannę i męża Ryszarda
9:30 Gałąźnia M.: Za + syna Sławka (ur.) i z okazji 70-tych urodzin męża i ojca Wiesława o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo
10:50 Motarzyno: Za + Mariana Koguta (1 r. śm.)
12:15 Budowo: Za + męża Eugeniusza oraz teściów Zofię i Józefa Sparniuk