Ogłoszenia parafialne (16.06.2024) i intencje mszalne

pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (diecezja pelplińska)

Ogłoszenia parafialne (16.06.2024) i intencje mszalne

Chcesz być na bieżąco?
Zapraszamy na

Facebook`a <kliknij tutaj>
Możesz wejść nawet, jeśli nie masz konta!

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Budowie

XI Niedziela zwykła

1) Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w Budowie Rodzinom Dawidowskim, Gańskim i Pani Durawa.

2) BIURO PARAFIALNE czynne w tym tygodniu: od wtorku do piątku po Mszy świętej w Budowie.

3) Serdeczne Bóg zapłać za dary żywnościowe.

4) W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.

5) W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od 17:30 do 18:00.

6) Trwa miesiąc czerwiec – zapraszam na nabożeństwa czerwcowe wraz z wieczorną Mszą świętą w tygodniu.

7) W piątek zaczynają się wakacje – życzę wszystkim miłego i bezpiecznego odpoczynku, nie zapominajcie w tym czasie o Panu Bogu!

8 ) Za tydzień niedzielę będziemy obchodzili Dzień Ojca (23.06).

9) Zmarł śp. Zbigniew Betlej (l. 55) z Budowa. Różaniec: sobota i niedziela godz. 18:00 w kościele w Budowie. Pogrzeb w poniedziałek (17.06) o godz. 11:00 w Budowie (10:30 różaniec). Wieczny odpoczynek…

10) W uroczystość NMP Nieustającej Pomocy (27.06) z Łupawy wyrusza piesza pielgrzymka do Karwna – do kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Tam o godz. 20:00 będzie odprawiona Msza święta, a po Niej Nowenna. Transport we własnym zakresie.

INTENCJE MSZALNE PONIŻEJ

WSKAZANIA DOTYCZĄCE NAWIEDZENIA OBRAZU MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY W RODZINACH

Jak przyjąć Matkę Bożą w naszych domach?

a) Obraz przebywa 24 godziny w każdej rodzinie, która pragnie go przyjąć.

b) Przejęcie Obrazu od jednej rodziny do drugiej odbywa się każdego dnia około godz. 18.00.

c) Wraz z Obrazem przekazywany jest modlitewnik i księga podziękowań i próśb do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które mogą być pomocą we właściwym przeżyciu czasu Nawiedzenia Matki Bożej.

d) W czasie Nawiedzenia niech towarzyszy nam ufna modlitwa do Matki Bożej.

e) Zachęca się, aby w czasie Nawiedzenia podjąć trud pojednania w rodzinie i sąsiedztwie oraz przystąpić do Komunii Świętej (spowiedź jeśli konieczna).

f) W czasie Nawiedzenia Matki Bożej zaleca się ograniczenie korzystania z telewizji, komputerów, telefonów komórkowych itp.

g) Dbamy o bezpieczeństwo Obrazu i przekazanych materiałów. Około godziny 18:00 wniesienie Obrazu do domu i ustawienie w przygotowanym – miejscu: stół nakryty białym obrusem, Świece (lichtarzyki), Pismo Św., kwiaty. Przywitanie Matki Bożej w Ikonie Obrazu przez Rodzinę. Po ustawieniu Obrazu śpiewa się trzykrotnie: „O Maryjo witam Cię…”Jedna osoba z rodziny odczytuje „Modlitwę Rzymską oraz wezwania i podziękowania”. Można odmówić Litanię Loretańską oraz Modlitwę przed Ikoną Najświętszej Maryi Panny czy Akt zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie.

h) Na koniec warto zawierzyć całą rodzinę Niepokalanemu Sercu Maryi oraz pomodlić się w intencji powołań i całej naszej diecezji i parafii.

i) Kropidło i woda święcona – matka lub ojciec pokropi wszystkich zebranych.

Numer konta parafialnego

Intencje Mszy świętych:

► XI Niedziela zwykła (16.06)
7:30 Budowo: Za + rodziców Zofię i Czesława Miernik, siostry Kazimierę i Emilię oraz szwagra Szczepana – int. rodzinna
9:30 Gałąźnia M.: Za + męża Grzegorza Kręckiego (51 ur.)
10:50 Motarzyno: Za + męża Bernarda, syna Marka, Jadwigę, Jana i Józefa Wnuk Lipińskich
12:15 Budowo: Za +Anielę Radwańską (2 r. śm.), Franciszkę Kotłowską (6 r. śm.), za zmarłych z rodzin Radwańskich, Zelewskich i Kotłowskich [nabożeństwo czerwcowe]

► Poniedziałek (17.06) – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego
11:00 Budowo – POGRZEB śp. Zbigniew Betlej

► Wtorek (18.06)
18:00 Budowo: Za + rodziców Marię i Bazylego Hańczyk oraz zmarłych z rodziny Hańczyk i Sidor [nabożeństwo czerwcowe]

► Środa (19.06)
17:00 Niepoględzie: Popog. za Krystynę Megger
18:00 Budowo – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Msza święta: REZERWACJA [nabożeństwo czerwcowe]

► Czwartek (20.06)
16:30 Motarzyno: Za + ojca Jana Rączka (ur.) oraz za babcię Katarzynę, ciocię Zofię i Michalinę
18:00 Budowo: Za + Jana Labuda i zmarłych z rodziny Labuda

► Piątek (21.06) – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
17:00 Budowo: Popog. za + Kazimierza Sidor
17:30 Budowo – ADORACJA
18:00 Budowo: Za + Piotra Wolskiego – od Basi z synami z Krakowa [nabożeństwo czerwcowe]

► Sobota (22.06)
18:00 Niepoględzie: Za + Wandę Świderską (31 r. śm.) oraz za Janinę Mróz (28 r. śm.) i bratową Janinę (im.) [nabożeństwo czerwcowe]

► XII Niedziela zwykła (23.06)
7:30 Budowo: REZERWACJA
9:30 Gałąźnia M.: Za + syna Jana (im.) i syna Mirosława (ur.)
10:50 Motarzyno: REZERWACJA
12:15 Budowo: Za + Jana Kozdroń (im., ur., Dnia Ojca) [nabożeństwo czerwcowe]